All Products
Contact Person :
Nola Huang
Whatsapp :
+8615868323305
Keywords [ 100w all in one solar street light ] match 48 Products.
Outdoor LED Street Lamp Super Bright High Power For New Rural City Road
| Solar Panel (single Crystal): | 80W 100W |
|---|---|
| Installation Height: | 8-10m |
| CCT: | 3000-6500K |
Stainless Steel Outdoor High Pole Lamp IP65 Ip Rating
| Light Source: | LED,Fluorescent |
|---|---|
| Ip Rating: | IP65 |
| Lamp Luminous Flux(lm): | 6000,4400,2200 |
Coursertech 50 W 150 W 100w Commercial high Pole street Light Replacement Outdoor led street light
| Material: | Iron And Aluminium |
|---|---|
| Lamp Efficiency: | >92% |
| Installing Size: | ∅61 |
12 Foot 10 Foot LED Pole Street Lights Ip65 Outdoor Commercial Lighting
| Efficiency: | >90% |
|---|---|
| CCT: | 4000K |
| Pole Material: | Iron /customization |
Large LED Pole Street Lights Ip65 Industrial Outdoor Post Lights led street light
| Lamp Efficiency: | >88% |
|---|---|
| CCT: | 450K |
| Material: | Aluminium / Customization |
6m height light pole Original patent design independent mould 80w 100w Integrated led street light Solar Street Lamp
| Product Name: | 80W SOLAR LED STREET LIGHT |
|---|---|
| Power: | 80W |
| Light Source: | 6000lm |
City road street lights 12 meters installed street lights municipal LED street light manufacturers direct sales
| Number: | JMGD-150 |
|---|---|
| Product Name: | JMGD-150 Led Street Light |
| Max Load Capacity: | 2400Pa |
Solar LED Street Lights, Working Temp:-20℃~+50℃, Color Temp: 6000K
| Material: | Aluminum + PC |
|---|---|
| Lifespan: | 50,000hrs |
| Light Source: | LED |

