All Products
Contact Person :
Nola Huang
Whatsapp :
+8615868323305
Keywords [ 100w all in one solar street light ] match 48 Products.
Road Smart 100w Led Street Light Low Maintenance Cost
| Material: | High-quality Steel |
|---|---|
| Color: | White,Black,red,green And So On. |
| Lumen: | 160 Im/W |
Auto Intensity Controlled Solar Led Street Light 40w 60w 120w 150w
| Material: | High-quality Steel |
|---|---|
| Color: | White,Black,red,green And So On. |
| Lumen: | 150 Im/W |
Ancient style solar garden light solar decorative light Low-carbon, environmentally friendly, beautiful and elegant
| Range Of Application: | Street Garden Square Mining Area |
|---|---|
| Lighting Time: | 4~14h |
| Energy Storage Battery: | Fully Enclosed Maintenance-free Lead Acid Batteries |
Led Solar Street Light all in one With Radar Sensor 80w 100w Integrated 18000lm~22000lm high efficiency
| Material: | Iron And Aluminium |
|---|---|
| Frequency Range: | 50-60Hz |
| Lamp Efficiency: | >92% |
100 Watts 80 Watts All In One Energy storage integrated LED street light
| Material: | Custom / Iron And Aluminium |
|---|---|
| Rated Power: | 80-150W |
| Lamp Efficiency: | >92% |
HoT Sale 100w 80w Flat integrated Solar street Lamp For City Road all in one solar street light with ROHS & CE
| Product Name: | Small And Big Flat Solar Street |
|---|---|
| Power: | 30W |
| Installing Size: | Φ61mm |
Hot sale 80W Flat Panel Design Solar Integrated solar light led Street Light With Switch Control
| Product Name: | INTEGRATED SOLAR LED STREET LIGHT |
|---|---|
| Material: | Iron And Aluminium |
| Light Source: | 6000lm |
Aluminum Alloy Led Street Light 120W - 250W High Lumen
| Working Lifetime(hour): | 50000 |
|---|---|
| Warranty(year): | 5 |
| Application: | Highway |
Top LED Lamp Bead Design 180lm/W High Lumen Led Street Light
| Product Name: | High Lumen Led Street Light |
|---|---|
| Lamp Efficiency: | >92% |
| CCT: | 3000-4500K |
Outdoor Solar Powered Led Street Light With Auto Intensity Control 30w 40w 50w 60w 80w 100w
| Material: | High-quality Steel |
|---|---|
| Advantage: | Ultra-low Pressure Products, Safe And Reliable Operation |
| Lumen: | 150 Im/W |

