All Products
Contact Person :
Nola Huang
Whatsapp :
+8615868323305
Keywords [ garden solar lights ] match 82 Products.
Decor Free Standing Solar Garden Lights 50 Lumens Motion Sensor Lawn Lights Front Yard Walkway
| Voltage: | AC85-260V |
|---|---|
| Working Life: | >50000 Hours |
| Environment Temp: | -30 Degree To 45 Degree |
Road Smart Solar Street Light from china manufacturer Beautiful and energy-saving solar garden lights
| Material: | High-quality Steel |
|---|---|
| Solar Controller: | Charging Protection |
| Lighting Time: | 8-10h |
Rgb outdoor Solar Led Landscape Lighting Yard Lights for park and garden 50W 80W 120W
| Material: | Iron And Aluminium / Customizing |
|---|---|
| COLOR: | Customizing / Golden And Black |
| Lumen: | 140LM/W |
SOLAR light led street light time control saving energy temperature compensation
| Material: | High-quality Steel |
|---|---|
| Special Advantage: | Reverse Power Protection |
| Applicablelight Source: | High Power Led |
6000lm~12000lm 60w led Street light Solar Led Lights With Photocell Time Dimmer Infrared Human Induction
| Name: | Solar Street Light LDZ13101 |
|---|---|
| Color: | Black |
| Luminous Flux: | 2100-5600lm |
Ancient style solar garden light solar decorative light Low-carbon, environmentally friendly, beautiful and elegant
| Range Of Application: | Street Garden Square Mining Area |
|---|---|
| Lighting Time: | 4~14h |
| Energy Storage Battery: | Fully Enclosed Maintenance-free Lead Acid Batteries |
Pole 3-6m Led street light for led Courtyard light Customizable Outdoor Process by technology
| Product Name: | LDTY-20601 LED Courtyard Light |
|---|---|
| Pole Height: | 3-6M |
| IP Grade: | IP 65 |
100W Integrated Solar led Street Light Solar Integrated Lamp from china Courser band time control + light control
| Product Name: | Solar Led Street Light |
|---|---|
| Material: | Iron And Aluminium |
| Frequency Range: | 50-60Hz |
30w 100w All In One Solar Street Light 100-265V PF0.9 integrated solar street light
| Product Name: | Integrated Led Street Light |
|---|---|
| Material: | Iron And Aluminium |
| Frequency Range: | 50-60Hz |
70ah 12v 60ah Solar Power Battery Box Outdoor Lighting
| Material: | Lithium Iron Phosphate |
|---|---|
| Voltage: | 12V |
| Capacity: | 10AH |

