All Products
Contact Person :
Nola Huang
Whatsapp :
+8615868323305
Keywords [ garden solar lights ] match 82 Products.
10m 12m High Mast Solar Street Light For Village Home Garden
| Material: | Iron And Aluminium |
|---|---|
| Brand: | Coursertech |
| Lumen: | 140Im/W |
Colorful Led Solar Energy Lawn Lamp 1-3w 140 Lm/W
| Material: | High Quality Aluminum |
|---|---|
| Led Junction Temp: | <60°C |
| Environment Temp: | -30 Degree To 45 Degree |
High quality IP65 Outdoor Solar Lawn Lamps led courtyard Lights Low Voltage DC Power more than 100km/h wind resistance
| Material: | High Quality Aluminum |
|---|---|
| Voltage: | AC100-265V |
| Environment Temp: | -30 Degree To 45 Degree |
Cool White Garden Outdoor LED flood light bubles Commercial Solar Walkway Lights led landscape lights
| Material: | Custom-tailored Production |
|---|---|
| COLOR: | Custom-tailored Production |
| Lumen: | 150LM/W |
3000K 4000K 6500K Bright White Led Landscape Outdoor Lights Yard
| Material: | Customron And Aluminium |
|---|---|
| COLOR: | Golden And Custom |
| Lumen: | 140LM/W |
Solar Powered LED Street Lights 12V IP65 Rated CT 3000K~6000K CE ROHS CERTIFICATE
| Light Source: | LED |
|---|---|
| Power Source: | Solar |
| Working Temperature: | -20℃~+50℃ |
Solar LED Street Lights 2.5kg Lightweight, CE Certified ROHS certificate 170lm/w
| Luminous Flux: | 3000lm |
|---|---|
| IP Rating: | IP65 |
| Size: | 400*220*50mm |
Solar LED Street Light, Aluminum + PC, 400*220*50mm, 6000K Color Temperature
| Beam Angle: | 120° |
|---|---|
| Color Temperature: | 6000K |
| Voltage: | 12V |
CE Certified 50,000 Hours Lifespan LED Solar Street Lights
| Lifespan: | 50,000hrs |
|---|---|
| Voltage: | 12V |
| CRI: | >80 |
SOLAR Wall Lamp environmental Protection High quality materials saving energy solar garden light
| Range Of Application: | Street Garden Square Mining Area |
|---|---|
| Color: | White,Black,red,green And So On. |
| IP Grade: | IP 65 |

